Teken van leven CLXXX: “verdacht”
Vlaamse vrienden, senioren,
we openen met een waarschuwing: kijk heel goed uit wanneer een nutsbedrijf (elektriciteit, water, gas, internet maar ook “myPension!”) u via mail vraagt om uw gegevens door te geven.
De valse mails die rondgaan zijn amper te onderscheiden van de echte en voor u het weet trapt u in de val van oplichters. Laat u niet foppen: kijk eerst en vooral naar de afzender, dat kan voor u het bericht opent.
Vaak zit in dat adres al een afwijking. In dat geval kan u het bericht best doorzenden naar verdacht@safeonweb.be .
Nog een tip: betaal nooit via een mail, maar altijd via de webstek. En weet ook: geen bank of andere instelling zal u via de telefoon om uw bankgegevens vragen.
Om u een idee te geven hoe wijdverspreid die oplichting via internet is: in 2025 ontving verdacht@safeonweb.be niet minder dan 9 929 354 meldingen van “foute mails”, het is dus niet alleen bij u dat die binnen komen.
Een gewaarschuwd man…(m/v).
Wat u wel kan vertrouwen zijn onze “Tekens van leven”. Als wij op uw geld uit zijn zullen we dat gewoon vragen, zo simpel is het.
Zo vragen we een volle vijf euro “startgeld” op ZONDAG 22 MAART, om 14.00 uur contant te betalen aan de start van onze TWEELINGWANDELING in WUUSTWEZEL.
Wuustwezel heeft nog een dorpskern: hier kan je de kerk nog in ’t midden houden. ’t Is aan die kerk dat we samenkomen. Daartegenover is er Café De Bijl, waar we nadien trakteren. Het adres: Dorpstraat 97.
Halte “Dorp” voor wie met de bus (lijn 64) komt; parkeren kan in de ruime omgeving.
Aanmelden graag via seniorenforumantwerpen@telenet.be
We houden bij aanvang aan de kerk een minuut stilte voor de slachtoffers van de islamitische terreuraanslagen die op 22 maart 2016, dag op dag 10 jaar geleden, omkwamen in Zaventem en Brussel.
“HEDENDAAGS GELOVEN”
Raar: kom ik in de supermarkt dan wandel ik, bij het inkopen doen, voorbij koeltogen en andere standjes met Oosterse specialiteiten, gericht op verkoop tijdens de ramadan.
Verderop heelder stapels chocolade paaseieren, paashazen, hier en daar een paasklok.
Dat er ook nog mensen zijn die vasten, dat heb ik daar nog niet gezien: aan deelnemen aan de Christelijke vasten valt geen geld te verdienen, zoveel is duidelijk.
Net als zoveel andere riten aan de Christenheid eigen is vasten uit de mode. Ik zou hier een klein onderzoekje willen doen: wie van u, lieve lezers, laat bewust iets tijdens de vasten dat hij anders wel doet.
‘k Begin met mezelf: ik snoep niet tussen de maaltijden. Benieuwd naar uw reacties: seniorenforumantwerpen@telenet.be
Op dat adres kan u zich gelijk inschrijven voor de lezing van dhr. PHILIPPE VAN DER SANDE welke we organiseren op VRIJDAG 27 MAART, uitzonderlijk om 10.30 uur.
Voor wie ons adres nog niet zou kennen: salon VB-secretariaat, Amerikalei 98, Antwerpen. Tramlijn 1 heeft een halte (Bres) vlak voor de deur.
Onze Amerikalezingen zijn gratis en een samenwerking met het Hertogfonds.
Vlaamse vrienden, senioren,
In de tijd van Gerard Mercator (1512 – 1594) zou het doodzonde zijn geweest om niet te vasten.
Trouwens, Mercator is nog vervolgd door de Inquisitie omdat hij belangstelling toonde voor het lutheranisme. Gelukkig mocht hij zijn hoofd houden.
Aldus kon hij verder de wereld in kaart brengen en op DINSDAG 7 APRIL kunnen we in SINT-NIKAAS dat zo belangrijke werk gaan bekijken.
We komen samen om 13.45 uur aan het station van de hoofdstad van ’t Waasland – we verwelkomen daar ook de mensen van Seniorenforum Waasland – en wandelen dan naar het totaal vernieuwde MERCATORMUSEUM.
In Antwerpen Centraal en Berchem komen zij die de trein wensen te nemen, in de inkomhal samen om 13.00 uur. Men zorgt zelf voor een “rijbewijs”.
Na ons bezoek aan ’t museum begeven we ons naar Chocolatier Balerdon voor – naar men ons verzekert – een hemels genot bestaande uit koffie en gebak.
Inschrijven enkel mogelijk door betaling van € 10 op rekening BE66 9734 2502 5843 van Seniorenforum Regio Antwerpen met vermelding “Sint-Niklaas”.
“EEN FEEST VAN LEEUWEN”.
’t Is weer volop koers! Ook op tv. Dus ook de SCHELDEPRIJS op WOENSDAG 8 APRIL en wij zullen er zijn met onze Leeuwenvlaggen.
Afspraak om 14.00 uur aan de kapel van Calesberg, hoek Eethuisstraat/Winkelstap/Calesbergdreef, SCHOTEN. Wij zorgen voor de vlaggen maar als u er een hebt, breng gerust mee. Weest welkom.
De Antwerpse haven is een slokop maar Zandvliet en BERENDRECHT bleven gespaard. En daarmee ook het prachtig en waardevol natuurgebied Reigersbos.
Kent dat daar als z’n broekzak: MICHEL QUAEHAEGENS, uw gids voor de zes km. van de TWEELINGWANDELING op DONDERDAG 16 APRIL.
Hier en daar op z’n mooie omloop kan het gebeuren dat een beek buiten de oevers staat. Maar met goede wandelschoenen geen probleem! Geldt ook voor de 3 km.
We verzamelen om 14.00 uur aan Café De Koerel, hoek Solftplaats/Dorpstraat. Bus 70 of snelbus X 70 hebben hier een halte.
De klassieke vijf euro ter plaatse en aanmelden: seniorenforumantwerpen@telenet.be.
“IS MIJN PENSIOEN IN GEVAAR? “ is een vraag die velen zich stellen en ELLEN SAMYN, Kamerlid van het Vlaams Belang, is er om op die vraag te antwoorden.
Voor de aankondiging van haar AMERIKALEZING op VRIJDAG 24 APRIL om 14.00 uur schreef Ellen:
“Pensioenen beroeren heel wat mensen: na een leven lang werken wil iedereen vooral zekerheid, duidelijkheid en respect. Tijdens deze lezing zal worden uitgelegd hoe het pensioenstelsel doorheen de jaren is geëvolueerd, welke hervormingen vandaag op tafel liggen en wat die concreet kunnen betekenen voor (toekomstige) gepensioneerden. Vervolgens komen ook de voorstellen van Vlaams Belang aan bod, met focus op een eenvoudiger en eerlijker systeem dat werken beloont en senioren meer gemoedsrust geeft. “
Een belangrijke namiddag, i s m Hertogfonds, waarvoor u kan reserveren via seniorenforumantwerpen@telenet.be.
Vlaamse vrienden, senioren,
Kijken uit naar uw deelname aan een of meerdere activiteiten:
Mieke, Yvonne, Patt, Lutgarde, Lutje en Dirk
seniorenforumantwerpen@telenet.be
seniorenforum.antwerpen@vlaamsbelang.org
0495 827 607
Fb: “WOW, de vrienden van ’t Seniorenforum regio Antwerpen”
rekeningnummer Seniorenforum regio Antwerpen: BE66 9734 2502 5843
| Zond. 22 / 3 14.00 uur | TWEELINGWANDELING Lentewandelingen 3 & 6 km | De Bijl, Dorpsstraat 97, WUUSTWEZEL | € 5 | |
| Vrijd. 27 / 3 10.30 uur | “Amerikalezing” HEDENDAAGS GELOVEN | VB-Secretariaat Amerikalei 98, Antwerpen | vrij | PHILIPPE V. D. SANDE |
| Dinsd 7 / 4 13.45 uur | Groepsbezoek MERCATORMUSEUM | NMBS-Station Oosterlaan, Sint-Niklaas | € 10 | Inschrijven via rekening |
| Woensd 8 / 4 14.00 uur | “Een feest van Leeuwen” SCHELDEPRIJS | Hoek Calixberg-Eethuisstr. SCHOTEN | Kom mee “VLAGGEN” | |
| Dond. 16 / 4 14.00 uur | TWEELINGWANDELING met Michel Quaeyhaegens | De Koerel, Solftplaats 1 BERENDRECHT | € 5 | 3 & 6 km |
| Vrijd. 24 / 4 14.00 uur | Amerikalezing: IS UW PENSIOEN ZEKER? | Amerikalei 98 Antwerpen | vrij | Gastspreker E. SAMYN |
| 27 / 3 14.00 u | Hoe rechts is Trump? Jared Taylor (USA) | Amerikalei 98 Antwerpen | vrij | Lezing is in het Engels |
| 30 / 3 20.00 u | Debat: 1 jaar De Wever | Hotel Basiliek Trooststraat 22, Edegem | € 10 | Organisatie: De Debatclub |
| 3 / 5 vanaf 12 u | Spaghettidag Seniorenforum Neteland | ’t Kompas Nieuwstraat 11, Duffel | € 18 | Roger Moons 0456 73 62 07 |
